کسب و کار اینترنتی که به عنوان تجارت الکترونیکی نیز شناخته میشود، هر نوع فعالیت تجاری است که بصورت آنلاین و در بستر اینترنت انجام می شود. یک صاحب تجارت که بخش یا تمام فعالیت تجاری خود را با استفاده از اینترنت انجام میدهد، بعنوان گرداننده یک تجارت آنلاین شناخته میشود. گرداندن یک تجارت اینترنتی میتواند شامل خرید و فروش آنلاین و یا ارائه سرویس های آنلاین باشد. دامنه مشاغل آنلاین در صنایع مختلف بسیار گسترده است. هر کسی میتواند یک تجارت آنلاین را شروع کند. اگر شما کالایی منحصر به فرد یا ایده خلاقانه ایی داشته باشید. میتوانید راهی برای فروش و یا معامله آن بصورت آنلاین بیابید. شما صرفاً باید تعیین کنید که کالا و تجارت شما در فضای اینترنت چگونه برای مشتریان به نمایش گذاشته شود.


این مقاله بیشتر به درد افرادی می خورد که قصد دارند با هزینه کمی کسب و کار اینترنتی خود را به دست خودشان راه اندازی کنند. از انتخاب حوزه کاری گرفته تا طراحی و راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی! در این مقاله دقیقا به شما می گویم که چه طور با کمترین هزینه و سرمایه موجود بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. پس از شما می خواهم تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

قبل از اینکه به سراغ مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی برویم بهتر است به این نکته هم اشاره کنم که همانطور که گفتم ما قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم را داریم. پس اصلا نباید به فکر راه اندازی اپلیکیشن موبایلی خاص و یا فروشگاه اینترنتی پر از کالا مثل بامیلو باشیم.

برای راه اندازی سایت نیازی نیست هزینه زیادی کنید. قرار شد با کمترین هزینه کسب و کارتان را راه اندازی کنید. پس به خاطر همین خودتان باید دست به کار شوید. خودتان به راحتی می توانید وب سایت خود را راه اندازی کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب هاست و نام دامین است که نام دامین را باید با توجه به حوزه کاریتان انتخاب کنید. دوم اینکه پشتیبانی مهمترین چیزی است که شما باید مد نظرتان باشد و کیفیت هاست و سرعت بارگزاری سایت و امنیت داده ها هم که جای خود را دارد، که همگی با پیوستن به سایت ساز مگین می توانید تجربه کنید.

البته برای طراحی و راه اندازی وب سایت از سایت سازها نیز می توانید کمک بگیرید. استفاده از سایت سازها برای افرادی که هیچ دانش و تجربه ای در طراحی سایت ندارند بسیار پیشنهاد می شود. در واقع سایت سازهای ایرانی مثل سایت ساز مگین یا پرتال به شما کمک می کنند تا فقط با چند کلیک ساده وب سایت تان را به سلیقه خود راه اندازی کنید. همه چیز در سایت سازها از قبل آماده است و شما فقط باید آن ها را انتخاب کنید. با استفاده از سایت سازهای ایرانی می توانید به هزاران قالب متنوع در حوزه کاری خود دسترسی داشته باشید و هر زمان که دلتان خواست آن ها را ویرایش کنید. شخصی سازی در سایت سازها به صورت نامحدود است.

و کلام آخر اینکه اگر می خواهید در اینترنت فعالیت کنید و سایت و فروشگاه خودتان را راه اندازی کنید سایت ساز و فروشگاه ساز مگین را فراموش نکنید.

سامانه طراحی مگین یا طرح پردازان مگین از سال 1394 در زمینه طراحی وب و گرافیک بصورت بصورت فیزیکی و بعضا بصورت اینترنتی فعالیت خود را شروع کرده و با حضور در شبکه های اجتماعی و انجمن های تخصصی مربوط به طراحی و گرافیک و بعنوان نویسنده در وبلاگها به فعالیت خود ادامه داده و هم اکنون هم در زمینه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال مشغول به فعالیت می باشد.

تیم طرح پردازان مگین با تحقیق بر روند اصول کسب و کار و نیز حمایت ویژه به وبمستران و کسانی که در زمینه اینترنت و راه اندازی سایت هیچ گونه اطلاعاتی ندارند دست به ساخت نرم افزار تحت وبی به نام سایت ساز و فروشگاه ساز مگین زد که بتوان از طریق آن بدون دانش کدنویسی و داشتن تخصصی بتوانند کسب و کار اینترنتی خودشان را راه اندازی کنند.

 طرح پردازان مگین علاوه بر این سیستم سایت ساز و فروشگاه ساز خدماتی همچون طراحی وب،طراحی گرافیک،سئو و بازاریابی،تبلیغات پیامکی و شبکه های اجتماعی،مشاوره در کسب و کار و برندسازی را ارائه می دهد.